Vaše bábätko dovŕšilo 6. mesiac a pomaly začínate s príkrmami

Pól rok je veľkým míľnikom vo svete bábätiek. Častokrát sa maminy tešia na toto obdobie a rozmýšľajú nad tým, či bábätko bude papkáč alebo ho do jedenia budú musieť presviedčať. Dnes už na trhu existuje mnoho pomocníkov, aby nám maminám uľahčili starostlivosť o bábätká.

Čo budete k tomuto veľkému kroku potrebovať?

Kamkoľvek prídete, hostitelia vás hneď usadia za stôl so slovami pohodlne sa usaďte a opýtajú sa Vás čo vám ponúkneme. Stolička, na ktorú dieťatko usadíte by mala byť v prvom rade pohodlná a ľahko umývateľná. Pokiaľ vaše dieťatko ešte nesedí samostatne, je vhodné preto vybrať takú stoličku, ktorá je polohovateľná. 

Ďalším dôležitým pomocníkom je parič a mixér na ovocie a zeleninu. 

Tento výborný pomocník Vám uľahčí život na maximum. Do hrnčeka v mixéri stačí nakrájať ovocie alebo zeleninu či mäso, zaliať trochou vody a pustiť. Po tom ako sa Vám pokrm naparí stačí pripevniť mixovací nožík a jedlo sa vám vymixuje do hladkej kaše. Hotový príkrm stačí naložiť do misky či tanierik a podávať. Odporúčame Vám používať misky s protišmykovým spodkom, ktorý zabezpečí aby držala miska pevne na stole a nešmýkala sa. Pokiaľ dieťatko ešte nemá zúbky, prvé príkrmy možete podávať plastovou lyžičkou, ak už však nejaké zúbky prerezali, stáva sa z plastovej lyžičky skôr hračka a preto je najvyšší čas siahnuť po prvom detskom príbore. Aby ste si vždy boli isté, že príbor či cumlíky sú vždy hygienicky čisté odporúčame Vám zakúpiť si sterilizátory dojčenských fliaš. Nemusíte sa potom viac obávať mikróbov a všetko bude dokonale sterilné. 

Podbradník – najväčší pomocník pri kŕmení

Aby ste ochránili oblečenie pred fľakmi a škvrnami, veľkým pomocníkom pri kŕmení Vášho dieťatka bude podbradník. Ak by ste sa škvrnám na detskom body či nohaviciach predsa len nevyhli, odporúčam vám siahnuť po žlčovom mydle, ktoré vám pomože v boji proti škvrnám. Na našom eshope taktiež nájdete aj silikónové podbradníky, ktoré sú vyrobené zo zdravotne nezávadného silikónu, majú priestrannú kapsu do ktorej sa prebytočné jedlo zachytáva. 

Výhodou silikónových podbradníkov je ich udržateľnosť. Podbradník stačí opláchnuť pod tečúcou vodou a je pripravený na opätovné kŕmenie.

S prvými príkrmami prichádza na rad aj pitie z fľaše. Ak si však neviete rady, aká dojčenská fľaša je vhodná pre vaše bábo riaďte sa podľa pokynov od dodávateľa, a jeho odporúčanií, pre ktorú vekovú kategóriu je aká fľaša vhodná. V našom širokom sortimente je z čoho vyberať, od fliaš s náustkom, cez fľašu so slamkou po hrnček s dierkami. Dnes už existujú na trhu aj fľaše s kontrolou teploty podávaného nápoja, preto sa nemusíte obáváť, že by ste dali vášmu dieťatku príliš horúci, či studený nápoj. Ak sa chystáte s drobcom na prechádzku a budete si doma pripravovať príkrmy, skvelým pomocníkom sú práve tieto vrecká, ktoré môžete opakovane použiť.

Blíži sa zima a s ňou aj chladné počasie, nezabudnite si preto zbaliť termoobal na fľašu, ktorý dieťatku zabezpečí vždy teplý čajík. Pred podávaním sa ale vždy uistite akú teplotu má nápoj. 

Budete cestovať a potrebujete so sebou zbaliť sušené mlieko? Výborným pomocníkom na takéto chvíle sú dávkovače sušeného dojčenského mlieka, ktoré zaistia presné množstvo , ktoré dieťaťu treba. 

Vždy čisté a pripravené 

Na našich stránkach taktiež nájdete čistič na detské fľašky, cumlíky a hračky, ktoré dieťatko dáva neustále do pusy. Nezabudnite ani na nedostupné zákutia na fľaškách a a zaobstarajte si kefku na dojčenské fľaše, ktorá zabezpečí čistotu vašim fľašiam. 

Nezabudnite, že platí pravidlo spokojná mamička spokojné dieťatko, preto ak Vás drobček patrí do skupiny detí, ktorým menej chutí papať, nezúfajte. Dajte si čas a možno vyskúšajte inú kombináciu príkrmu. Dieťatko si vždy nájde cestu k pokrmom, ktoré mu chutiť budú.